BSpoint s.r.o.

+420 774 999 872

Obnova dat

Jak postupovat při poškození nebo smazání dat?

Nejprve je nutné vypnout počítač a nezkoušet žádné restarty ani data neobnovovat svépomocí. V případě mechanického poškození dochází kvůli neodborné manipulaci k poškrábání ploten, což následně komplikuje záchranu dat a zároveň prodražuje. V případě, že byla data omylem smazána, sama zmizela nebo se jedná o chybu SW je postup stejný. Nikdy na disk nezkoušejte nahrát jiná data. Přepsáním povrchu disku znemožníte jejich obnovu.

recoveryKontaktujte nás kdykoliv přes kontaktní formulář, e-mail nebo na lince 774 999 872. V případě nedostupnosti nebo zmeškáného hovou Vás budeme zpětně kontaktovat, jakmile to bude možné. Domluvíme si termín a způsob předání.

Provedeme prvotní diagnostiku zdarma a budeme Vás zpětně kontaktovat ohledně odhadované ceny za záchranu dat. Cenu bohužel nelze stanovit fixně, ani předem přesně určit. Velmi záleží na druhu a rozsahu poškození.

Nyní záleží na Vás, zda se rozhodne nechat si data zachránit, nebo ne. Pokud ano, je nezbytné domluvit si způsob předání obnovených dat. Z bezpečnostních důvodů data nenahráváme nikam na internet, ale preferujeme pouze předání na fyzickém nosiči (jiný HDD, externí disk, USB flashka). Přeci jen se jedná o Vaše soukromá a citlivá data, které je potřeba chránit a my soukromí svých zákazníků chráníme.

Spouštíme záchranu, obnovu dat. Dle rozsahu škod to může trvat jeden den až cca týden. Pokud nepůjdou data obnovit, nebudete za službu nic platit. Platíte pouze v případě, že je obnova dat úspěšná.