BSpoint s.r.o.

+420 774 999 872

Elektronické zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy

EZS

Elektronický zabezpečovací systém

Pult centrální ochrany

EZS Znojmo

Elektronický zabezpečovací systém Znojmo

Znojmo

Elektronické zabezpečovací systémy Znojmo

EZS s napojením na bezpečnostní agenturu.

Zajišťujeme instalaci EZS s napojením na pult centrální ochrany. Elektronický zabezpečovací systém, zkráceně EZS, je soubor elektronických zařízení, které slouží k zabezpečení budovy, pozemku nebo jiného objektu. Tyto systémy mohou být navrženy pro mnoho různých situací, jako je například detekce vloupání, požáru, záplav, přístupová kontrola a další.

Základem každého EZS jsou senzory, které jsou umístěny v určitých oblastech sledovaného objektu. Tyto senzory mohou být například pohybové, infračervené, zvukové nebo magnetické. Tyto senzory jsou propojeny s centrální řídící jednotkou (drátově nebo bezdrátově pomocí speciální frekvence), která zpracovává signály a rozhoduje o tom, zda má být aktivována poplachová reakce. 

Pokud je poplach aktivován, systém může být napojen na další bezpečnostní prvky, jako jsou například kamery, poplachové sirény nebo posílat upozornění na mobilní telefony, e-mail případně na pult centrální ochrany. Pro komunikaci je využíváno mobilní datové sítě, wifi, nebo kabelového připojení. Tyto možnosti lze kombinovat pro eliminaci výpadku služby.

Pult centrální ochrany z pravidla obsluhuje bezpečností agentura, která v případě poplachu vykoná výjezd k objektu a zkontroluje bezpečnostní riziko. Nastavení služeb výjezdu a způsob kontroly je možno domluvit individuálně dle potřeb zákazníka.

Instalace EZS je opět jedinečná pro každý objekt. Ideální je mít k objektu půdorys s rozměry. Dnešní bezdrátové technologie čidel, sirén, řídících jednotek a dalších bezpečnostních zařízení umožňují rychlou instalaci bez nutnosti tahat jakékoliv kabely. Výdrž zařízení na baterie se pohybuje mezi 4 – 5 lety. Monitoring stavu baterie a dalších vlastností v aplikaci pro mobilní telefony.

Ukázka bezpečnostní sirény rozměry 88 × 88 × 32mm