počítače znojmo

pocitace znojmo

pocitac znojmo

počítač znojmo

pc znojmo

notebooky znojmo

notebook znojmo

tablety znojmo

tablet znojmo

opravy pc znojmo

oprava pc znojmo

servis pc znojmo

opravy počítačů znojmo

oprava počítačů znojmo

servis počítačů znojmo

opravy počítače znojmo

oprava počítače znojmo

servis počítače znojmo

opravy pocitacu znojmo

oprava pocitacu znojmo

servis pocitacu znojmo

opravy pocitace znojmo

oprava pocitace znojmo

servis pocitace znojmo

oprava notebook znojmo

opravy notebook znojmo

servis notebook znojmo

oprava notebooku znojmo

opravy notebooku znojmo

servis notebooku znojmo

oprava notebooků znojmo

opravy notebooků znojmo

servis notebooků znojmo

oprava tabletu znojmo

opravy tabletu znojmo

servis tabletů znojmo

oprava tabletů znojmo

Kategorie: Malý blog

Průvodce instalací Mirandy

ikonka O5 volné pokračování předchozího článku. Tentokrát vás provedu čistou instalací Mirandy, jejím nastavením a zřídíme si jabber účet. Uvidíte, že vše je naprosto jednoduché.

A jak jste již jistě zvykli, začnem netradičně a to hned od konce. Stáhněte si můj vlastní pack, rozbalte a spusťte. Tento pack je velmi podobný základní instalaci mirandy, jen obsahuje některé pluginy, které byste si určitě nainstalovali a některé pluginy jsou vypnuty, aby praáce s Mirandou byla přehlednější a pro začátečníka jednodušší.

První spuštění

Při prvním spuštění vás Miranda požádá o vložení ICQ čísla (UIN) a hesla a hned po té i přihlašovací údaje k jabber síti

ikonka

V dalším okně klikněte na Zrušit, ale pokud si chcete importovat staré rozhovory (pokud máte zapnutou historii), tak můžete použít jednoduchého průvoce.

ikonka

Pokud jste správně zadali své přihlašovací údaje, tak v system tray (oblast ve které se zobrazují hodiny ve windowsech)ikonkaklikněte na šedou ICQ kytičku, zvolte Stav - ICQ - Online a nyní již můžete dopisovat svým kamarádům v ICQ síti. Pro zadání jména a hesla do jabber sítě (černá ikonka vypadající jako žárovka) bude potřebné si správně nastavit server a zřidit si účet.

Nastavení jabber účtu

Není to nic složitého. Stačí kliknout na ikonu žárovky pravým tlačítkem myši a postupně volit tyto možnosti: Hlavní menu - Možnosti - Sítě (v levém sloupci) - Jabber. Ve spodní části okna si nastavevíme u položky Language for human-readable resources češtinu a přejdeme na horní část, kterou opět vezmeme od spoda. Nastavení provedeme následujícím způsobem:

 • Port: 5222
 • Server: vybereme si jeden z následujících
  • jabbim.cz
  • jabbim.sk
  • jabbim.pl
  • jabbim.com
  • njs.netlab.cz
  • jabber.cz
  • jabber.com
  • jabber.org
  • a spousta dalších
 • Prostředek: zvolíme Miranda
 • Uložit heslo: nechám na volbě každého, ale doporučuji zaškrtnout
 • Heslo: nastavte si přístupové heslo
 • Uživatel: nastavte si uživatelské jméno

Pokud si nejste svým postupem jistí, můžete si jej zkontrolovat podle následujích obrázků

ikonka

ikonka

Máte-li vše dobře nastavené, stačí už nyní pouze stisknout tlačítko "Zřídit nový účet". O tom, že byl váš účet vytvořen, budete informováni hláškou, že vytvoření proběhlo úspěšně.

Zobrazení následující hláškyikonkaje způsobeno tím, že vámi vybrané jméno je na vámi zvoleném serveru již obsazené. V tom případě máte dvě možnosti:
1. změnit server
2. nastavit jiné uživatelské jméno

 

 

Pokud jste došli až sem, tak máte již vyhráno. Nyní se stačí do sítě Jabber už jen přihlásit. V okně ve kterém jste prováděli nastavení klikněta na tlačítko použít a následně na OK. Nyní kliknem na žárovku pravým tlačítekem a z nabídky vybereme Stav - Jabber - Online. Ikona by měla získat bílou barvu a tím indikovat, že jsme připojeni v sítí Jabber. Pokud jste zvolili možnost ukládání hesla, tak při příštím spuštení Mirandy budete automaticky přihlášen do sítě. Nyní se podíváme na to, jak přidávat do Mirandy další kontakty ze sítě Jabber a ICQ.

Přidávání kontaktů

Přidávání kontaktů do Mirandy není nikterak složité. O5 stačí kliknout na ikonu žárovky nebo kytičky pravým tlačítkem myši a postupně volit tyto možnosti: Hlavní menu - Vyhledat kontakty... V levém horním rohu zvolíme sít, ve které chceme vyhledávat kontakt a zadáme potřebné údaje do dalších polí. Možnosti vyhledávání ICQ kontaktů rozebítat nebudem, neboť jsou totožné s originálním klientem. Pro vyhledávání kontaktů v Jabber síti je potřeba použít další plugin, ale v 99% případech si vystačíme s přidáním JID hledané osoby. Pro zkoušku si můžete zkusit přidat kontakt na autora článku. Můj JID je -pixel-@jabber.cz

Slovo závěrem

Věřím, že vám tento návod pomohl snadno přejít na Mirandu a že se k ICQ už nevrátíte. Nyní už jen stačí projít na českém internetu stránky, které se primárně věnují Mirandě a objevovat její další neomezené možnosti. Pokud by jste měli zájem o další pokračovaní tohoto seriálu, tak se neváhejte vyjádřit v diskusi. Nenechte se odradit množstvím nastavením, které Miranda poskytuje a pokud bude mít s nastavením čehokoliv ňáký problém, nebojte se zeptat. Komunita kolem Mirandy je tak obrovská, že svou odpověď získáte velmi rychle.

print Formát pro tisk

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.