počítače znojmo

pocitace znojmo

pocitac znojmo

počítač znojmo

pc znojmo

notebooky znojmo

notebook znojmo

tablety znojmo

tablet znojmo

opravy pc znojmo

oprava pc znojmo

servis pc znojmo

opravy počítačů znojmo

oprava počítačů znojmo

servis počítačů znojmo

opravy počítače znojmo

oprava počítače znojmo

servis počítače znojmo

opravy pocitacu znojmo

oprava pocitacu znojmo

servis pocitacu znojmo

opravy pocitace znojmo

oprava pocitace znojmo

servis pocitace znojmo

oprava notebook znojmo

opravy notebook znojmo

servis notebook znojmo

oprava notebooku znojmo

opravy notebooku znojmo

servis notebooku znojmo

oprava notebooků znojmo

opravy notebooků znojmo

servis notebooků znojmo

oprava tabletu znojmo

opravy tabletu znojmo

servis tabletů znojmo

oprava tabletů znojmo

< návrat zpět

Téma: chcíplo pc :/

Zaslal/a 9.2.2015 20:22

Dobrý den, PC jsem normálně zapnul, něco si četl a najednou se PC vyplo jak když vypadne proud ( slyšel jsem mírné prasknutí) . Po zapnutí naběhlo logo základní desky a samo se to začalo restartovat .. někdy se to vypínalo v náhodných intervalech ... 3s po startu, nebo po po zobrazení loga, dál se to nedostalo. Další zařízení připojené v prodlužce fungují v pohodě. Zkusil jsem vypnout zdroj na minutu, vyresetovat základní desku, odpojit grafiku, HDD a zkusit obraz přes CPU ani prd. Potom už nešel ani obraz do monitorů z grafiky ani z CPU. Žádný zvuk, ani kód to nenapíše. Je možné že se něco pokazilo na základní desce, nebo zdroji ? Když jsem zkoušel HDD disky kvůli dokumentům tak SSD s windows byl poškozen, data se dala přečíst, ale spuštění windows, ani oprava nepomohla... po reinstalaci zase funguje. Mám staré PC s DDR2, takže to moc otestovat nemohu, kde by mohla být chyba... byla by možnost to nechat u vás otestovat ? popř bych koupil novou komponentu.

sestava : MB MSI Z77A-GD65 1155
CPU Intel i5 3570k
GPU MSI 7970 TF
RAM 2x4GB 1600MHz CL9
SSD OCZ agility 120GB
ZDROJ seasonic S12II-620W
dále zvukovka, nový chladič, 3TB HDD, panel na regulaci větráků, 5 větráků...

Zaslat odpověď >

icon #000130
-pixel-
Dobrý den,

jestli to dobře chápu, tak nyní PC zase funguje? Jinak podle popisu jste si odpověděl sám. Problém bude buď deska nebo zdroj. Otestovat to samozřejmě můžeme, ale pokud je nyní vše funkční , těžko se bude hledat chyba.
#000131
avatar
Není funkční, mám druhý 10let starý PC, kde jsem pouze zkontroloval funkčnost HDD, a systémový byl poškozen, tak jsem pouze reinstaloval windows. Ale PC který se zhroutil nejde nadále. Prostě ho zapnu a náhodně 3s nebo po naběhnutí loga se sám zapíná a vypíná... vlastně ani nevím jestli naběhně logo, jelikož mi to nehodí obraz do monitoru. Jde o to, že chyba může být v CPU, desce, nebo zdroji ... teď kdybych koupil desku, tak zjistím že to dělá zdroj atd...
icon #000132
-pixel-
ok, dovezte pc a prověříme, kde je chyba
#000133
avatar
Tak jsem zkusil rozebrat celý PC, a nakonec jsem na desce přecvakl MULTI-BIOS na druhý BIOS a PC se spustilo ... ovšem zjistil jsem, že mám pouze 4GB z 8GB RAM ... tak jsem je zkusil prohodit a PC se opět samo vypínalo a zapínalo ... tak jsem zkoušel původní RAM co byla v 1. slotu posouvat o 1 slot a PC se zaplo až ve 3tím slotu, kde byla v pořadí druhá RAM... takže chyba bude nejspíše v základní desce, tak zkusím koupit novou. Jinak je možnost, že by desku mohly odrovnat paměti ? Abych je do nové desky nenasadil a podělal i ji.
icon #000134
-pixel-
Dobrý den,

paměť by desku neměla poškodit. Dnes se na paměti dávají doživotní záruky, ale hlavně paměti napájí deska. Pokud se Vám přeci jen podařilo desku poškodit, tak bude stále v záruce a můžete ji vyreklamovat, ale nevěřím, že tato situace nastane.